• Realizowane programy i projekty

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

•      Nasza szkoła w 2023 r. przystąpiła do realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki programu rządowego  w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Cel główny Programu   to  poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Ze środków budżetu państwa wysokość dotacji wynosi 12000 zł, natomiast wkład własny organu prowadzącego to 3000 zł. Dzięki pozyskanym funduszom zostaną zakupione książki, elementy wyposażenia biblioteki. Część środków będzie przeznaczona na działania promujące czytelnictwo, które będziemy realizować do końca roku szkolnego 2023/2024.

Więcej na temat programu można dowiedzieć się na stronie:

• Wydatkowanie środków

• Wydatkowanie środków  przyznanych w ramach NPRCz:

1. Zakup laptopa i drukarki - 4106,52 zł.
            2. Zakup elementów wyposażenia ( dwa fotele i biurko ) - 1053,48 zł.
            3. Zakup książek na nagrody w konkursach – 1000 zł.
            4. Zakup 425 egz. książek do biblioteki – 8840 zł, w tym 146 egz. lektur ( 34%).

W sprawie zakupu książek bibliotekarze przeprowadzili konsultacje poprzez indywidualne rozmowy oraz e-dziennik Librus, aby zebrać propozycje książek zgodnie z zainteresowaniami czytelników. Powstały listy książek, które uzyskały pozytywną opinię Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego. Następnie dokonano zakupów książek. Są to: lektury szkolne, książki historyczne, książki o emocjach i wartościach, książki z dużymi literami (do nauki czytania dla najmłodszych czytelników), książki detektywistyczne, książki występujące w serii , książki popularnonaukowe i inne.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o nowościach w naszej bibliotece.